Krizový štáb města 11.5.2020

STAV V ČELÁKOVICÍCH V SOUVISLOSTI S ŠÍŘENÍM ONEMOCNĚNÍ 🦠#COVID19 – 11. 5. 2020, 19:00⚠️
🆕 Krizový štáb města Čelákovic přijal další opatření k ochraně obyvatel města.⤵️⤵️⤵️
👉 Řádný provoz je obnoven v ♻️Technických službách Čelákovice a ve společnosti Q-BYT Čelákovice.
👉 U Pečovatelské služby Čelákovice dochází k postupnému obnovení nabízených služeb – pedikúry a masáží. Zároveň je obnoven dovoz klientů automobilem do Prahy. 👩‍👩‍👧‍👦Návštěvy v domech s pečovatelskou službou je doporučeno obnovit od 25. 5.
👉 Od 25. 5. je doporučeno obnovit omezený provoz v Městském domě dětí a mládeže Čelákovice v rámci projektu Šablony II při splnění specifických hygienických podmínek. ⛺️Tábory je doporučeno pořádat v červenci příměstské a v srpnu i mimo území města – samozřejmě za předpokladu, že to umožní aktuální epidemiologická situace.
👉 Školy a školská zařízení zřízené

Město Čelákovice

mohou při splnění specifických hygienických podmínek výjimečně v období od 22. 6. do 3. 7. pořádat 🎉jednorázové jednodenní akce pro děti a žáky (např. rozloučení s předškoláky, rozloučení s žáky 9. ročníku).

👉 ⏰Úřední hodiny Městského úřadu Čelákovice zůstanou zatím zachovány v pondělí a ve středu od 8 do 17 hod.
👉 Krizový štáb 👏ocenil a na návrh ředitelů škol poděkoval za přístup žákům, rodičům, učitelům a dalším zaměstnancům ve věci zajištění distanční formy výuky a její zvládnutí.
👉 Na základě pokynu Ministerstva zdravotnictví již nejsou od 1. 5. městu Čelákovice zasílány informace o počtech osob s onemocněním 🦠COVID-19 ze strany Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, přičemž tyto informace jsou zveřejňovány pouze do úrovně okresů, jsou aktualizovány každý den včetně víkendů a státních svátků.
❗️ PŘIPOMÍNÁME! Službu 🛒nákupu potravin či vyzvednutí léků, kterou zabezpečuje Pečovatelská služba Čelákovice (📞721 361 041), mohou využít osoby v karanténě/izolaci, osoby starší 65 let zdržující se na území města a také osoby zdravotně postižené, které jsou držiteli průkazu TP, ZTP a ZTP/P.
Ing.

Josef Pátek

, předseda Krizového štábu

Ing.

Petr Studnička

, PhD., místopředseda Krizového štábu