Krizový štáb města 15.4.2020

STAV V ČELÁKOVICÍCH V SOUVISLOSTI S ŠÍŘENÍM ONEMOCNĚNÍ 🦠#COVID19 – 15. 4. 2020, 15:30⚠️

🆕 Krizový štáb města Čelákovic přijal další opatření k ochraně obyvatel města.⤵️⤵️⤵️

👉 Od pondělí 20. 4. je možné organizovat 👰🤵svatby do 10 osob za specifických hygienických podmínek (od pondělí 8. 6. se počet účastníků zvýší). Ty jsou definovány Ministerstvem zdravotnictví takto: dodržovat odstupy s výjimkou osob sdílejících společnou domácnost a novomanželů, dodržovat základní preventivní pravidla (hygiena rukou, 😷povinná ochrana horních cest dýchacích s výjimkou snoubenců/novomanželů, bez osobních gratulací s výjimkou nerizikových osob sdílejících společnou domácnost, po skončení svatebního obřadu bude prováděna pravidelná dezinfekce všech použitých pomůcek).

👉 Od soboty 25. 4. budou probíhat na náměstí 5. května 🍏🍓🥦🥕🧀🥩 Polabské Farmářské Trhy, od stejného data budou otevřeny i 🚾veřejné toalety v Rybářské ulici.

👉 Od pondělí 25. 5. bude obnoven provoz 🏡 Městské muzeum v Čelákovicích v řádné provozní době, avšak bez kulturních a společenských akcí.

👉 Od pondělí 8. 6. bude obnoven provoz 🎼 Kulturní Dům Čelákovice v řádné provozní době, avšak bez kulturních, společenských a sportovních akcí.

👉 Radě města je navrženo ⬇️snížit dočasně cenu za inzerci ve Zpravodaji města Čelákovic. Tento návrh včetně podmínek pro inzerenty projednají radní v úterý 28. 4.

👉 Zítra (čtvrtek 16. 4.) budou ve spolupráci zřizovatele a ředitelů projednány podmínky týkající se 🏫provozu škol (mateřské, základní, základní umělecká) a školského zařízení (městský dům dětí a mládeže) na území Město Čelákovice.

👉 Informace k postupnému rozvolňování opatření jsou publikovány na 🎯webu Svaz měst a obcí ČR – https://www.smocr.cz/cs/novinky/a/uvolnovani-opatreni.

👉 PŘIPOMÍNÁME! Službu 🛒nákupu potravin či vyzvednutí léků, kterou zabezpečuje Pečovatelská služba Čelákovice (📞721 361 041), mohou využít osoby v karanténě/izolaci, osoby starší 65 let zdržující se na území města a také osoby zdravotně postižené, které jsou držiteli průkazu TP, ZTP a ZTP/P.

Ing. Josef Pátek, předseda Krizového štábu

Ing. Petr Studnička, PhD., místopředseda Krizového štábu