Krizový štáb města 25.5.2020

    

 

STAV V ČELÁKOVICÍCH V SOUVISLOSTI S ŠÍŘENÍM ONEMOCNĚNÍ 🦠#COVID19 – 25. 5. 2020, 21:00⚠️

🆕 Krizový štáb města Čelákovic přijal další opatření k ochraně obyvatel města.⤵️⤵️⤵️

👉

Město Čelákovice ukončí distribuci 🧪alkoholové dezinfekce Anti-COVID

ukončí distribuci 🧪alkoholové dezinfekce Anti-COVID v prostorách podatelny Městského úřadu a provoz mincovního automatu „Čelákovický rouškomat“ v Obecním domě ve středu 27. 5. 😷Roušky bude možné nadále zakoupit v pokladně Městského úřadu.
👉 Od 1. 6. bude ✅obnovena činnost osadního výboru Sedlčánky a osadního výboru Záluží, přičemž oběma předsedům je doporučeno do 31. 8. neorganizovat žádné hromadné akce pro veřejnost.
👉 Vedoucímu odboru organizačního Městského úřadu bylo uloženo aktualizovat ☣️Plán krizového připravenosti města Čelákovic s využitím zkušeností z řešení krizového stavu vyvolaného pandemií COVID-19 na území 🇨🇿České republiky.
👉 Od červnového vydání bude Zpravodaj města Čelákovic distribuovat opět 🏤Česká pošta, nikoliv dobrovolníci.
👉 Pečovatelské službě je doporučeno zabezpečovat službu 🛒„Nákup potravin/vyzvednutí léků“ pro určené skupiny osob na území města do 30. 6.
👉 Postupně se vrací život do 🏫škol zřízených městem Čelákovice. Výsledky zápisů do 1. tříd základních škol byly již zveřejněny, výsledky zápisů k předškolnímu vzdělávání v mateřských školách budou zveřejněny zítra v dopoledních hodinách. Dnes do 3 mateřských škol nastoupilo 40-60 % dětí, do 2 základních škol nastoupilo k dobrovolné docházce 25-60 % žáků 1. stupně a 9. tříd. Do základní umělecké školy se vrátilo více než 90 % žáků hudebního oboru, kteří se mohou účastnit individuální výuky. Částečně obnoveno je i zájmové vzdělávání v městském domě dětí a mládeže. Podmínky provozu škol a školských zařízení byly projednány rovněž na pravidelně poradě ředitelů dne 18. 5. 🙏Všem patří poděkování za zvládnutí složité situace!
👉 Díky aktivitě 🏐Nohejbalového oddílu TJ Spartak Čelákovice a spolku 💻czela.net byly pro potřeby města Čelákovic a jeho příspěvkových organizací pořízeny 3 generátory ozonu pro dezinfekci vnitřních prostor budov. Děkujeme!👏
👉 Na základě pokynu Ministerstva zdravotnictví již nejsou od 1. 5. městu Čelákovice zasílány informace o počtech osob s onemocněním 🦠COVID-19 ze strany Krajské hygienické stanice Středočeského kraje se sídlem v Praze, přičemž tyto informace jsou zveřejňovány pouze do úrovně okresů, jsou aktualizovány každý den včetně víkendů a státních svátků. K dnešnímu dni je v okrese Praha-východ evidováno 51 nakažených, 136 vyléčených a 5 zemřelých.

Ing.

Josef Pátek

, předseda Krizového štábu
Ing.

Petr Studnička

, PhD., místopředseda Krizového štábu