Krizový štáb města 31.3.2020

⚠️ STAV V ČELÁKOVICÍCH V SOUVISLOSTI S ŠÍŘENÍM ONEMOCNĚNÍ 🦠#COVID19 – 31. 3. 2020, 21:30⚠️

🆕 Krizový štáb města Čelákovic přijal další opatření k ochraně obyvatel města.⤵️⤵️⤵️

👉 Od středy 1. 4. bude obnoven provoz ♻️sběrných dvorů se standardní provozní dobou:

▶️ Mochovská (Čelákovice, „Na Špičce“) – http://ts.celakovice-mesto.cz/sd_provoz.php

▶️ Na Hrázi (Sedlčánky, u areálu ZEMOS – AGRO) – http://ts.celakovice-mesto.cz/sd_Sedlcanky.php

👉 Nadále zůstává 🚫uzavřen hřbitov s výjimkou vstupu do smuteční síně po dobu pohřbu. S ohledem na blížící se velikonoční svátky jsme si vědomi citlivosti tohoto opatření, nicméně konzultovali jsme tento stav s lékaři. Konstatovali jsme, že v současné situaci je zdraví člověka přednější. K vyhodnocení dalšího provozu hřbitova s ohledem na vývoj epidemiologické situace se Krizový štáb do konce tohoto kalendářního týdne ještě vrátí. Věnujte svým blízkým tichou vzpomínku v bezpečí domova.

👉 Služba 🛒nákupu potravin a vyzvednutí léků se rozšiřuje i pro osoby zdravotně postižené, které jsou držiteli průkazu TP, ZTP a ZTP/P.

👉 Zhotovitel, který bude provádět výměnu sekčních šoupat uzavíracích uzlů na 🚰městském vodovodu, byl požádán o to, aby tyto práce prováděl v termínech, kdy již nebude na území 🇨🇿České republiky vyhlášen nouzový stav (předběžně od 13. 5. 2020).

👉 Před obnovením provozu a zpřístupněním veřejnosti proběhne plošná ☄️dezinfekce veřejných venkovních sportovišť (Městský stadion, dětská hřiště, víceúčelová hřiště, workoutová hřiště).

👉 Zasedání 🙋‍♀️🙋‍♂️Zastupitelstva města se uskuteční až poté, kdy nebude na území České republiky vyhlášen nouzový stav.

Ing. Josef Pátek, předseda Krizového štábu

Ing. Petr Studnička, PhD., místopředseda Krizového štábu