Krizový štáb města 8.4.2020

STAV V ČELÁKOVICÍCH V SOUVISLOSTI S ŠÍŘENÍM ONEMOCNĚNÍ 🦠#COVID19 – 8. 4. 2020, 18:00⚠️
🆕 Krizový štáb města Čelákovic přijal další opatření k ochraně obyvatel města.⤵️⤵️⤵️
👉 Nouzový stav na území 🇨🇿České republiky byl prodloužen do 30. dubna 2020. Zákaz volného pohybu osob s výjimkami platí do konce nouzového stavu.
👉❗️Od pátku 10. 4. 2020 bude obnoven ve standardní provozní době provoz všech 🎾🏐venkovních sportovišť na území Město Čelákovice (Městský stadion, dětská a víceúčelová hřiště, workoutové plochy). V průběhu čtvrtku 9. 4. 2020 budou na těchto plochách provedeny z preventivních důvodů revize, úklid a především 🚿plošná dezinfekce.
👉 Krizový štáb zdůrazňuje, že 🤼‍♂️venkovní sportoviště a další veřejná prostranství je možné využívat k individuálnímu sportování, je nutné dodržet minimální odstup 2 m od ostatních osob, společně mohou sportovat nanejvýš 2 osoby s výjimkou členů domácnosti, na hřišti smí být pouze 2 osoby a nesmí přitom využívat vnitřní šatny, sprchy a další uzavřené společné prostory.
👉 Informace k zodpovědnému 🗑nakládání s odpadem včetně likvidace roušek, rukavic atp. jsou součástí grafiky.
👉 Aktuálně 📌platná opatření po dobu nouzového stavu jsou zveřejněna na Úřad vlády ČR: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vyhlaseni-nouzoveho-stavu-180234/#Omezeni_volneho_pohybu.
👉 PŘIPOMÍNÁME! Službu 🛒nákupu potravin či vyzvednutí léků, kterou zabezpečuje Pečovatelská služba Čelákovice (📞721 361 041), mohou využít osoby v karanténě/izolaci, osoby starší 65 let zdržující se na území města a také osoby zdravotně postižené, které jsou držiteli průkazu TP, ZTP a ZTP/P.
Ing. Josef Pátek, předseda Krizového štábu
Ing. Petr Studnička, PhD., místopředseda Krizového štábu